Каталог товарів
21 квітня 2021, 0:00

Думки лікарів, питання - відповіді

Мнения докторов, вопросы - ответы

Травматолог: кататися на мотоциклі – особистий вибір кожного. Я не виступатиму з міркуваннями про безвідповідальність і перевищення швидкостей, у мото-спільноті про це кожна друга тема. Хотілося б звернути увагу на підлітків, що катаються на скутерах та велосипедах без шоломів. На їхню думку, 60 км/год – недостатній привід для захисту голови. Але наш досвід показує, що ЧМТ - найбільш важкий і небезпечний вид травм, а швидкість, достатня щоб стати інвалідом на все життя, лежить нижче офіційного обмеження в місті. Я хочу щоб кожна людина, що сідає на мототранспорт, подумала про свою голову, не треба думати "пронесе"! Це російське може завжди поставляє нам роботу, не вірте що ви особливий, нещастя може трапитися будь-якої миті з кожним.

Що стосується захисту. Одягайте все, що можна. Вставочки в куртках і штанях не здатні багато на що, носите під одягом панцирі і великі наколінники. Їх теж недостатньо, але захист зайвої не буває.

Лікар швидкої допомоги: із захистом стало краще в останні роки. Наскільки я знаю, комплект гарного екіпірування коштує 3-4 тис. доларів, і зараз мотоциклісти йдуть на ці витрати. У будь-якому випадку, перегляньте ціни на операції після падінь. Я вас запевняю, що ціна захисту окупиться після першого серйозного падіння.

Шоломи стали обов'язковими, з'явилися дуже гарні черевики для мотоцикла. Дуже багато хто чомусь надягає шолом, але їздить у кедах. Дивно, адже головою далеко не завжди прикладаються! А ось падіння, при яких не страждають ноги, я уявити не можу. Не мучите травматологів, збирати по уламках п'яту в нічну зміну - не найприємніше заняття. Купуйте взуття з жорсткою фіксацією стопи та захистом п'яти!

Щодо так званої "асфальтової хвороби" - зараз вона стала рідше зустрічатися. Штани та рукави курток зроблені з товстістої шкіри, вона відмінно протистоїть стирання. А ось любителі покататися в джинсах, крім травм, отримують ще й опіки, і це важкі пошкодження, із забрудненням та сторонніми предметами на поверхні.

Ортопед: судячи з питань, що надійшли, багато хто має застарілі проблеми з кістками і суглобами і лінуються звертатися до лікаря. Це характерна риса більшості пацієнтів, які тягнути до моменту поки не припече. Адже після обстеження за ортопедичною методикою можна призначити курс фізіотерапії, який значно полегшить життя людини.

****************Загальні питання про безпеку в дорозі:************************ *

1) Наскільки шкідливий шолом (його вага) для шийних хребців? За суб'єктивними відчуттями шия стала "заїдати", похрускувати (при нахилі голови убік, до плеча) після тривалих прохватів?

- Необхідний огляд хребта, після чого будуть надані рекомендації щодо навантаження на шийний відділ хребта. Залежно від його стану, в одних людей вага шолома (1,5 кг) не викликає жодних проблем, іншим треба рекомендувати легші шоломи (карбон) і обов'язково відповідні вправи для шиї.

2) Чи є протипоказання до їзди на мотоциклі при міжхребцевій грижі? Рекомендації? Лікар (мануальний) сказав що ні, але я щось не вірю Часто їжджу в ортопедичному поясі.

- До їзди протипоказань немає. До падінь – так.

3) Моє питання: чим берегти коліна від холоду? У мене пошкоджені меніски на обох суглобах, і коліна - найпроблемніша при їзді по холоду частина тіла. Застигають досить швидко, непомітно, а застиглий суглоб, що пробув півгодини-годину в одному положенні, розігнути дуже боляче. А вага він після цього взагалі не тримає. Був випадок, коли довелося кілька хвилин тримати мотоцикл на лівій нозі, бо стати на праву, щоб висунути ліву підніжку було неможливо.

- Насамперед, треба спробувати лікувати меніски у ортопеда. Що стосується переохолодження, то тут можна порекомендувати тільки штани з товстої шкіри і м'які наколінники, що зігрівають.

4) Про аптечку: який набір варто мати з собою? Ідеально, якщо лікарі зможуть розповісти про різні комплекти – побільше, поменше, для Голдвінгу Думаю, буде корисно, бо розміри багазових відсіків дуже різні. Чим має бути укомплектована дорожня аптечка мотоцикліста?

- Як каже лікар швидкої допомоги, травми мотоциклістів діляться на легені та ті, які він сам уже не зможе лікувати. Як правило, допомогу надають очевидці події та бригада швидкої допомоги. Мінімальний набір для міста – перекис водню, йод, бинти, спрей пантенол, ваше болезаспокійливе. В умовах міста краще відразу викликати швидку та не намагатися займатися самолікуванням.

5) Як лікарі ставляться до мотоциклістів взагалі? Мається на увазі: не особливе "програмне" ставлення, а суто по-людськи. Наприклад, відомо, що алкашів медики дуже не люблять, вони самі себе гроблять. Знову ж таки, наскільки мені відомо, якщо до лікарні потрапляє людина сімейна, яка працює – то їй уваги намагаються приділити якомога більше, бо їй ще жити та жити.

- Якщо взагалі, то самі такі ж... а якщо зокрема, то: ставлення як до звичайного пацієнта.

6) До речі щодо шуму в шоломі - наскільки впливає на слух? різниця між відкритим-закритим чи ваще без шапки? (Прим. - при великих шумах аеродинамічні завихрення створюють досить сильний шум у шоломі, голова болить після цього). Від постійного аеродинамічного шуму може розвинутись хронічна нейросенсорна приглухуватість. Порадити можна використання ватних (а не силіконових) берушів, але тут постає питання безпеки водіння при зниженні чутливості до звуків дороги.

7) Чи є залежність появи хвороб від посадки? скручена посадка, наприклад.

- Ні, одна лише посадка на мотоциклі не може стати причиною хвороби. Однак за наявності схильності до проблем зі спиною це може принести неприємності - краще проконсультуватися у фахівця.

Вплив дороги на здоров'я? чув, що даїшнеги пухнуть і сивіють від вихлопних газів та іншої гидоти (ну і від праць, ога).

Вище mrak_tda запитав про вплив дороги, мені хочеться докладніше про вихлоп запитати: наскільки все погано? Чи варто використовувати респіратор чи хоча б бандану?

- Бандана точно не врятує, а щодо респіратора - питання швидше актуальне для велосипедистів у межах міста. А що використати – вам вирішувати. Що стосується впливу вихлопів, відповідь сильно залежить від обсягу шкідливих речовин, що вдихаються. Якщо щодня стояти довго в пробках, і є неприємні відчуття в легенях, треба звернутися до фахівця-токсиколога. Якщо ж кататися насолоду вільними дорогами, то причин для занепокоєння немає.

9) Тривалі поїздки на жорсткому ендуро перешкоджають або сприяють розвитку геморою? Або щоб зрозуміліше для лікаря: що корисніше для здоров'я 10 годин у м'якому кріслі автомобіля або ті ж 10 годин на жорсткому сидінні мотоцикла, яке постійно трясе.

- Менш шкідливе здоров'ю сідло мотоцикла. З тієї простої причини, що на ньому ви активно рухаєтеся, особливо в умовах бездоріжжя. У сучасних автомобілях навпаки, активність мінімальна і при довгих поїздках протягом багатьох років це обов'язково позначиться на здоров'ї.

10) Від чого іноді буває різь і пощипування (досить таки сильне різь, до сліз) в очах при їзді? Зазвичай якщо це трапляється, то в перші 10 хвилин їзди. Буває – доводиться зупинятися. Наче в очі закапали якусь їдку хрень. І як це перемогти? Взагалі, сльозливість очей від вітру, кмк – моя особливість, але тут – інше щось.

- Скарги на пощипування і різь в очах зустрічаються при різних захворюваннях очей: хронічний кон'юнктивіт, синдром "сухого ока", дистрофія рогівки, патологія слізного апарату та ін. У Вашому випадку необхідно ретельне обстеження у офтальмолога, взяття мазків з кон'юн. тільки після цього Вам буде призначено лікування.

11) Як відновити працездатність пальців рук при вивиху/інших пошкодженнях?

Після вправлення вивиху та проведення необхідної іммобілізації після травми показано проведення курсу ФТЛ та ЛФК.
Можливе проведення водних процедур (навіть у домашніх умовах, наприклад ванни з морською сіллю Т-ра води 38 гр.). Найкраще звернеться до фахівців у відділення фізіотерапії та відновлювальної медицини.

12) Чи не шкідливо перегрівати коліна при їзді на велосипеді

- щоб відповісти на запитання доктор-артролог уважно повинен вивчити ваш колінний суглоб візуально на рентгені (стан деформації кісток і товщини колінний сустав хрящового покриву та елементів суглоба), потім лікар рекомендує про навантаження на велосипед. Справа в тому, що в залежності від стану здоров'я конкретної людини допустимі навантаження сильно відрізняються.

*************** Тепер питання про особисте здоров'я. Тут ви мене зрозумієте, складно було лікарів змусити сказати щось крім "ну, тут без обстеження нічого сказати не можна". Але що зміг я дізнався.**********************

1) у мене при навантаженнях починає хворіти ліве плече. біль колючий в одному місці. почалося з півроку тому. до кого йти – хірургу чи терапевту? що це взагалі може бути і як складно лікується?

- Спочатку треба зробити МРТ і УЗД - потім пройти обстеження у невролога та ортопеда, тому що можливо проблема лежить в галузі неврології.

2)У мене наступна проблема. Свого часу активно грав у баскетбол, але рано чи пізно стало постійно підвертатися всередину праве коліно. Ходив у ЦИТО, жодних проблем тоді не знайшли, хоча робили і рентген та УЗД. Коліно постійно турбувало, травма повторювалася вкотре 3. Баскетбол довелося покинути. Але в іншому великих проблем не було, я багато катаюся на лижах, велосипеді, ходжу до складних водних походів. Минулої зими навіть один раз катався на гірських лижах. Але минулої ж зими я посилив свою травму - катався з дитиною на снігокаті і активно відштовхувався травмованою ногою. Після цього коліно почало підвертатися постійно. За описами в інтернеті я зрозумів, що в мене, швидше за все, звичний вивих колінного суглоба. Минулої осені у мене була травма ліктя – впав із велосипеда. І у лікаря травмотолога я проконсультувався щодо свого коліна. Він сказав, що мою травму можна спричинити консервативними методами - мануальною терапією та спеціальними фіз. вправами (сказав що справа у викривленій стопі). Щоправда, це було до посилення травми цієї зими. Цей лікар навіть зголосився мені допомогти, але поставив одну дивну і важку для мене умову і я змушений був відмовитися.

Чи можна вилікувати (хоча б суто теоретично) мою травму не вдаючись до операції?

- Теоретично - можна! Щоб точно відповісти на ваше довге запитання вам потрібен огляд артроскопіста, можливо зробити МРТ колінного суглоба, уточнити ваш діагноз і потім тільки вирішити - лікувати оперативно або консервативно. 3)після довго сидіння з зігнутими ногами (кінотеатр, коліна - встанеш, "хруснеш" в коліному ніби всередину, до іншої ноги рухом стегна - начебто відпускає. про що це говорить?

- Говорить необхідність обстеження в артролога, оскільки ці проблеми загрожують неприємностями у майбутньому. З кожним роком вилікувати можливі проблеми стає дедалі важче. 4) чим у майбутньому загрожує зрослий перелом вертлужної западини і недоглянутий вивих стегнового суглоба на якому я намагалася ходити 6 місяців

і друге в лікарні коли мені свердлили кістку для витяжки лікарі досі не можуть зрозуміти що саме, і я з періодичністю відчуваю почуття, що нога *віднімається* при ходьбі, клінічних показань до моїх відчуттів немає, але іноді нога не пересувається без сильного болю

- будь-яке пошкодження вертлужної западини і вивихи області стегна завжди ускладнюються пізніми дегенеративними змінами області кульшового суглоба. Щоб вам допомогти, вам потрібен огляд артролога та необхідні рентген-знімки кульшового суглоба, бажано комп'ютерна томограма.

5)У крайніх сезонах став швидко втомлюватися і хворіти "кіпчик" - вже після пари сотень км, поспішаючи кілька хвилин ходжу косолапим. Що робити, і хто винен? Раніше такого не було.

- Винні ви, тому що не звертаєтесь до лікаря =) Що робити очевидно - консультуватися у ортопеда. Лікування можливо від прийому відсутніх речовин до спеціальної фізіотерапії.

6) Які профілактичні або відновлювальні заходи вживати через 1 рік і 4 місяці після травми (компресійний вибуховий осколковий перелом хребта th7-8, грудний відділ. без ушкодження спинного мозку).

цікавить, у яких лікарів треба спостерігатися при кіфозі, лівосторонньому сколіозі, остеохондрозі. методи лікування та відновлення. бажаний, прямий зв'язок з тим, хто візьметься відповісти на мої запитання. на якому форумі буде спілкування мені не важливо.

- Це питання до артолога. Методи лікування без обстеження призначити не зможуть, тож краще просто зробити візит до лікаря. Якщо хочеться саме через інтернет - можу порадити www.kleo.ru

7) При сильному струсі (сильний, біль іноді не проходить протягом 5-10 хвилин) на нерівностях може відбутися зміщення органів в ? Чим це може загрожувати? чи можна щось відбити або ще страшніше - відірвати (або це тільки лякалки)?
До речі, хто небудь з таким стикався?

- Гострий біль у животі - це завжди "грізний" симптом, з приводу чого необхідне обов'язкове звернення за мед. допомогою до лікувального закладу.
Є таке поняття: тупа травма живота, в результаті якої може статися кров злиття в черевну порожнину, розрив капсули печінки, розрив селезінки та ін. пошкодження, щодо яких так само необхідна екстрена мед. допомога.

8) Чи шкідливо з дикого похмілля кататися на велосипеді?

- Безумовно, з сильного похмілля шкідливо кататися на велосипеді, тому що в цьому стані велика небезпека травм через зниження концентрації уваги.

9)Тягне колінні суглоби і м'язи кісточок. Років, так, 5. 3 Боюся, до 40 у щось серйозне виллється.
Думки на тему?

- Треба обстежити, проконсультуватися у артролога, якщо є необхідність пролікуватися, а потім підтримувати масажем, гімнастикою. 5 років - серйозний термін, такі проблеми необхідно вирішувати під час їхнього виникнення.

10) Після важкого трудового дня, лягаю спати, через 15 хвилин після відключення свідомості встаю і з метою ходжу по квартирі з відкритими очима. Через якийсь час самостійно повертаюся до ліжка. На ранок нічого не пам'ятаю, чи пам'ятаю щось як шматки сну. Зі слів дружини творю страшні речі, можу сховатися за дверима і стояти там мовчки без руху якийсь час. Можу справити малу потребу у пральній машинці. Можу взяти ключі від мотоцикла і в одних трусах дійти до вхідних дверей квартири і впертися в неї головою. Можу прийти до тещі в кімнату, стати в узголів'я ліжка і чекати коли вона прокинеться, щоб на її питання якого я тут роблю? - спокійненько так відповісти, що я прийшов за прасувальною дошкою (це о пів на першу ночі то!).
З фазами місяця не пов'язано.
Єдина виявлена ​​залежність від сторонніх факторів, яка була помічена мною, так це легкий стан сп'яніння напередодні, близько 1 літра пива.

- Розказана Вами симптоматика вимагає об'єктивного обстеження роботи центральної нервової системи інструментальних методик. Спочатку Вам необхідна консультація лікаря-невролога, за результатами якої буде призначено лікування або Вам рекомендують консультацію вужчого спеціаліста.

11) Як ефективно відновлювати шкіру між пальцями ніг, яка (будучи зазвичай безпроблемною) "псується" на тиждень-другий (смердить, злазить клаптями, мокне) після того як розіпріє після декількох годин їзди в промок

- рекомендована консультація лікаря - дерматолога, провести клініко-лабораторне дослідження - зіскрібок на патогенні гриби, з наступним призначенням схеми лікування.

12) Після падіння і ковзання на дупі (на одному з... ех.. напівпопій при тривалому сидінні стало це напівпопіє хворіти і відніматися. Причому біль поступово поширюється по коліна (підколінної ямки точніше). Це до кого, до хірурга, до невропатолога чи взагалі до кого? І що це може бути?

- Обстежитися - МРТ хребта, і звернутися до невролога. З великою ймовірністю проблема лежить у його компетенції.

13) Як ефективно пролікувати горло... періодично болить, хронічний фарингіт-тонзиліт. Зимовий мотокрос, тому дуже заважає жити. Рятуюсь балаклавою + шарф, імбирем, сплю в шарфі коли первите, але якщо випити щось трохи прохолодне – вранці вже розболиться. Іноді горло впливає на серце та суглоби :

- Можливо, Ваші скарги з боку глотки- це наслідки стану Вашої порожнини носа. Завітайте до лікаря на огляд.

******************Інформація для роздумів************************

-Вартість операції на _одному_ коліні( у рублях):
артроскопія меніска - близько 32к
операція з пластикою сухожилля - в районі 36к
якщо жах (в кашу) - 81к

_себестоимость_ перебування в ста 1500 західних рублів на добу.

- жоден лікар не назвав "повний" захист який я показував: навіть черепаха+куртка, навіть гоночні комбези. Запорука безпеки – у голові байкера.

- відкриті шоломи сприймаються як "більше роботи" над пацієнтом. Ще обличчя збирати наново.

- шкіра. Катайтеся у шкірі! Особливо штанів торкається. Лікарі не зустрічали захисних шортів у практиці, та й правда - чи багато народу ними користується. Захист дупи залишається тільки на совісті товщини шкіри ваших штанів.

- ніхто не згадав пацієнтів, які надійшли з падінням без шолома. Лікар швидкої сказав, що зараз начебто одумалися і почали носити. Лікар-травматолог довго і щиро не розумів про що я, а потім сказав, що такі товариші не надходять, бо їх не в лікарню привозять уже...

- треба розуміти, що не буває так - забрався і поламав один пальчик. Страшенно часто в описах мототравм від лікарів звучить слово "множинні". Якщо лікуватись у приватному центрі, пристойне падіння обійдеться вам у ціну мотоцикла, а непристойне – в астрономічну ціну. Бережіть себе і подумайте про поліс ДМС.